Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

AKTUÁLNE: Počet obetí tragédie na zástavke stúpol na päť

október 03, 2022 - 12:19
K 11.55h - prijali sme informáciu o úmrtí ďalšej zranenej osoby, ktorá v nemocnici podľahla zraneniam spôsobeným včerajšou tragickou udalosťou. Jedná sa o 21-ročné dievča, píše Polícia SR - Bratislavský kraj na svojom FB profile.
Foto: 
Polícia SR - Bratislavský kraj
Včera (02.10.2022) došlo na Staromestskej ulici v Bratislave mimoriadne tragickej udalosti. V čase o 22.24 h viedol 60-ročný vodič vozidlo zn. Škoda SuperB v smere na most SNP. V stave vylučujúcom spôsobilosť viesť motorové vozidlo spôsobený požitím alkoholu neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a vlastnostiam vozidla a vozidlom zišiel mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. Tam sa v tom čase nachádzalo viacero osôb, pričom vo vysokej rýchlosti došlo k zrážke vozidla s osobami.
V dôsledku tejto zrážky bezprostredne na mieste zahynuli štyri osoby, tri osoby boli v kritickom stave prevezené do nemocníc, ďalšie tri osoby utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach.
Vodič motorového vozidla bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomností alkoholu v dychu, tá skončila s pozitívnym výsledkom. Bola mu nameraná hodnota 0,81 mg/l čo predstavuje 1,69 promile. Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bol umiestený v cele policajného zaistenia.
V čase dopravnej nehody sa vo vozidle nachádzal aj 36-ročný spolujazdec, ktorý bol rovnako podrobený dychovej skúške. Aj v jeho prípade skončila dychová skúška s pozitívnym výsledkom, nameraná mu bola hodnota 0,5 mg/alkoholu vo vydychovanom vzduchu.
Prípad si na mieste prevzali policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Zo strany vyšetrovateľa PZ bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Vyšetrovateľ PZ nevylučuje zmenu právnej kvalifikácie v tomto prípade.

- - Inzercia - -